MONITORING

Coraz więcej właścicieli sklepów, stacji benzynowych, restauracji, placówek bankowych czy innych przedsiębiorstw decyduje się na założenie monitoringu.
Stał się on także popularny w prywatnych domostwach.

Powodów słuszności gdzie montaż monitoringu jest odpowiedni jest wiele. Głównym jego zadaniem jest podnoszenie poczucia bezpieczeństwa, obrona przed niepożądanymi działaniami oraz wysoki wskaźnik zapobiegania przestępstwom. Dzięki zainstalowaniu systemu kamer, właściciele firm mogą spać spokojnie, nie musząc się martwić o swój dobytek.

Rynek kamer przemysłowych jest bardzo zróżnicowany. Przy wyborze monitoringu należy zwracać uwagę przede wszystkim na to, by kamery były dobrej jakości i by nie były ustawione w martwym punkcie. Nowoczesne kamery charakteryzuje bardzo dobra jakość. Gwarantują one dobrą widoczność zarówno w dzień jak i w nocy. Przy ich użyciu wykrywalność zdarzeń wzrasta kilkukrotnie. Kamery pozwalają rozpoznać twarze czy tablice rejestracyjne nawet z kilkunastu metrów. Ponadto, przy użyciu dodatkowego obiektywu można wydłużyć tę odległość nawet do stu metrów obrazu dobrej jakości. Dzięki zastosowaniu monitoringu przemysłowego nie tylko zdobędziesz materiał dowodowy dla organów ścigania w razie jakiegoś zdarzenia. Po zainstalowaniu kamer możesz także kontrolować stan magazynowy Twojego przedsiębiorstwa czy dopilnować bezpieczeństwa wewnątrz zakładu. Nowoczesne systemy monitoringu pozwalają na pracę nawet w bardzo trudnych warunkach. Obecnie możliwe jest osiągnięcie dobrej jakości obrazu zarówno po ciemku, podczas wiatru, deszczu czy śniegu. Ponadto, w trosce o zwiększenie Twojego bezpieczeństwa możemy zaproponować Ci zainstalowanie kamery w wandaloodpornej obudowie, która chronić ją będzie przed potencjalnymi próbami zniszczenia za pomocą zerwania, rzucania kamieniami czy butelkami.

Najwięcej osób, które decydują się na monitoring przemysłowy preferuje wybierać monitoring IP. Działa on na zasadzie synchronizacji kamer i komputera, przesyłając rejestrowany obraz na żywo przez sieć internetową. Umożliwia to uprawionym użytkownikom obserwację zarówno na miejscu jak i na odległość. Kamera IP jest urządzeniem wytwarzającym cyfrowe strumienie wideo i transmitujące je zarówno wykorzystując sieci bezprzewodowe jak i przewodowe. Każda tego typu kamera posiada swoją własną kartę sieciową, która przy podłączeniu do sieci łączy się z rejestratorem. Inaczej mówiąc, karta ta to swego rodzaju dysk twardy, na którym zapisują się wszystkie nagrania z kamery. Zainstalowanie systemu opartego na tych kamerach umożliwia zaoszczędzenie na wydatkach związanych z instalacją, ponieważ duża liczba wszelkiego rodzaju obiektów posiada już okablowanie sieciowe. Monitoring IP może zostać zainstalowany w każdym miejscu. Zarówno w domu, jak i w pracy. Co więcej, jeżeli monitorowany obiekt z jakiegoś powodu straci połączenie z Internetem, bądź będzie awaria prądu, nowoczesne kamery wyposażone są w akumulatory, które dostarczą niezbędną energię i żadne nagrania nie zostaną utracone.

Indywidualna oferta współpracy

Każdy projekt monitoringu zostaje indywidualnie uzgodniony z klientem, dzięki czemu powstaje produkt szyty na miarę. Ponad to oferujemy również serwis, naprawę oraz konserwację kamer, więc nasi klienci mają poczucie bezpieczeństwa i spokoju bez dodatkowych obowiązków. Po zgłoszeniu problemu pojawiamy się w czasie ustalonym w umowie serwisowej. Jeśli posiadasz już system, z którego nie jesteś zadowolony przeprojektujemy go i zmodernizujemy tak by spełniał wszelkie oczekiwania.

Cena ustalana jest na podstawie sporządzonego projektu i dobranego sprzętu (w zależności od parametrów oraz od tego, czy to system zewnętrzny, wewnętrzny lub mieszany).

Dla każdego klienta sporządzenie projektu instalacji GRATIS!

Instalacja monitoringu wg uzgodnionego projektu wraz z przedstawieniem systemu i nauką jego obsługi.

Scroll to Top